Ajánló Pazar kiállítású, megrendítő antológia 2020-09. szám
A Suttogókönyv a német megszállás, a nyilas hatalomátvétel idejébe visz vissza bennünket. 1944-ben szétlőtt házak, felrobbantott hidak mindenfelé, Budapest romokban hever. Mégsem ez a legfájdalmasabb, hanem az emberek sorsa, akiket üldöztek, akik rettenetes körülmények között
élték túl a háborút, mégis ők a szerencsések, mert túlélték a holokausztot, a harcokat. A most megjelent antológia 32 remek hazai szerző írásaiból állt össze, van közöttük neves teoretikus, kortárs író, rendező és színész, akik memoárjaiból, feljegyzéseiből készült a válogatás.
A könyv biblikus mítosszal indul: az Ábrahámi Szövetségről szólva azt kutatja, „Isten választott népe” évezredek elteltével miként vált a történelem legbrutálisabb népirtásának áldozatává. Bibó István, Heller Ágnes és Gábor György filozófus elmélkedik a fajüldözésről, Márai Sándor, Déry Tibor, Szép Ernő és Konrád György írásait olvashatjuk. Megszólal Szinetár Miklós rendező, Gábor Miklós, a legendás Hamlet, és egykori felesége, az örök Júliát alakító Ruttkai Éva. A szép kiállítású kötet a Kódex Könyvműhely és a Neoprológus Kiadó együttműködésével jelent meg, közel negyven illusztrációval.
Suttogókönyv Ábrahám ivadékairól
Kódex Könyvműhely – Neoprológus Kiadó, 2020
320 oldal / 3500 Ft
|
vissza |
|
| |