Ajánló Családdal színházba járni jó 2021-10. szám
Ha egy család kiskamasz gyerekekkel menne színházba, nincs könnyű dolga. Ebben az életkorban néhány év is számít, a tízévesnek még nem való az, ami a tizenhárom évest már leköti, a nagy unatkozik a kisebbeknek szóló előadásokon, netán kerek perec kijelenti, hogy ő el se megy. Pedig családdal színházba járni jó, mert közös az élmény, amiről jó együtt beszélgetni, és amelyre jó együtt emlékezni is. És fontos az is, hogy a kiskamaszoknak legyenek izgalmas és érdekes színházi élményeik (ne csak a kötelező iskolai színházlátogatások), mert belőlük lesz a jövő kultúrafogyasztó nemzedéke, a színházak, koncerttermek közönsége. A Pesti Magyar Színház évadról évadra keresi azokat az előadásokat, melyek megfelelnek az egész család számára, a szülőket is beleértve.
A gyerekekről szóló musicalek többnyire nem csak gyerekeknek szólnak, hiszen a darabok által fölvetett kérdések (szeretet, család, magány, közösséghez való tartozás, hűség, felnövés, csalódás, hazugság, háború, halál, igazság, hatalmi harcok stb.) minden generáció életében jelen voltak és jelen vannak. Talán ennek is köszönhető, hogy a Pesti Magyar Színház évek óta töretlen sikerrel játssza A muzsika hangja és a Valahol Európában című musicaleket. Az előbbiből készült Oscar-díjas filmet majdnem biztos, hogy mindenki látta már, de aki véletlenül mégsem, az is végig tudja énekelni a legnagyobb slágereket (Sound of Music, Do-Re-Mi, Edelweiss, My Favorite Things). Maria, az apácából lett nevelőnő és a von Trapp család története életigenlően, szórakoztatóan és mélyen humánusan szól szeretetről, családról, összetartásról és persze szerelemről. Utóbbi pedig a legjobb magyar musicalek egyike: Dés László zenéje és Nemes István dalszövegei új fejezetet nyitottak a magyarországi musicalirodalomban. Megmutatták, hogy egy tragikus, a háború sújtotta Magyarországon játszódó film is lehet egy gyerekeknek (is) szóló musical alapanyaga.
A Pesti Magyar Színház legújabb családi előadását néhány hónappal a pandémia kitörése előtt mutatták be. Dennis Martin zeneszerző Robert Louis Stevenson azonos című regénye és élete nyomán írta meg A kincses sziget című musicaljét. Igazi kalandtörténet kalózokkal, kincskereséssel, viharral, kikötői kocsmákkal, ahol összefonódik a való élet és a fantázia által teremtett világ. És hát ki ne szeretne kalózok vállán ülni és egy titkos térkép alapján kincset keresni?
Nyugodt szívvel lehet tehát a gyerekekkel elindulni a Hevesi Sándor térre, unatkozni senki nem fog, viszont garantált a hazáig (másnapig?) tartó éneklés. Csak azt kell majd tisztázni, hogy a reggelinél ki lesz kalóz, és ki a bandavezér. | hirdetés
|
|
A Pesti Magyar Színház – Magyarországon egyedülálló módon – előzetes egyeztetés után bármelyik előadásához biztosít jelnyelvi tolmácsolást és audionarrációt. A nagyszínpad nézőtere kerekesszékkel akadálymentesen megközelíthető. Évek óta dolgoznak a teljes akadálymentesítésen, a színház honlapján részletes leírás olvasható a szolgáltatásokról és a regisztráció menetéről.
|
vissza |
|
| |